Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw – czytamy w komunikacie KWP.
Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów, zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.
W siedzibach Prokuratur Rejonowych okręgu piotrkowskiego tj. w Prokuraturze Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim, Prokuraturze Rejonowej w Radomsku, Prokuraturze Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim, Prokuraturze Rejonowej w Bełchatowie oraz Prokuraturze Rejonowej w Opocznie będą zorganizowane dyżury prokuratorskie ukierunkowane na udzielenie porad prawnych i pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwami.
Porady udzielane będą także w budynkach sadowych. Przewodniczący Wydziałów Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Prezesi Sądów Rejonowych okręgu piotrkowskiego opracowali harmonogramy obejmujące: godziny i miejsca dyżurów mających na celu udzielanie porad osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osoby, które będą pełnić dyżury. Będą to asystenci sędziów, referendarze i kuratorzy zawodowi. Pełen harmonogram dyżurów w sądach dostępny TUTAJ,
Wykaz dyżurujących dzielnicowych dostępny TUTAJ.
Polecamy