Rozpoczęła się rekrutacja na nieodpłatne szkolenie przygotowujące przedsiębiorców branży spożywczej do nawiązania współpracy handlowej z kupcami z Chin. Odbędzie się ono w piątek 9 lutego. Spośród uczestników szkolenia wybranych zostanie 5 firm – ich przedstawiciele w marcu br. wezmą udział w profesjonalnie przygotowanej i w pełni sfinansowanej misji gospodarczej. Jej areną będzie główny ośrodek handlu w Chinach zachodnich, miasto Chengdu. Celem zaś – trafienie do serc kilkuset milionów chińskich konsumentów. Przez żołądek rzecz jasna.
Zarówno warsztat, jak i misja gospodarcza są elementem projektu „Łódzkie w Chinach”, zainicjowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, a finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Z tej niecodziennie intratnej okazji mają szansę skorzystać wyłącznie przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego, którzy 9 lutego od godziny 8.30 wezmą udział w szkoleniu w Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Łodzi przy ulicy Narutowicza 34. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto rejestrować się jak najszybciej. Można to zrobić poprzez stronę https://golodzkie.com/
– Województwo Łódzkie wykorzystuje swoje „5 minut” w najlepszy możliwy sposób – mówi marszałek województwa Witold Stępień. – Wiemy, że połączenie kolejowe z Chinami to dla naszego regionu okazja, jakiej nie ma nikt inny w Polsce. Szansa na rozwój, kontakty i oczywiście na zyski dla naszych rodzimych przedsiębiorców. To dlatego od ponad dwóch lat prowadzimy jako urząd swoje biuro w Chengdu, gdzie powołany pełnomocnik ma za zadanie m.in. wspierać polskich biznesmenów.
– Jest to szansa dla producentów spożywczych z powiatu piotrkowskiego na wejście na rynek Chin zachodnich, bardzo chłonny, bo ponad 100-milinowy. Tyle osób żyje w tamtym regionie. Dla sektora MŚP jest to ogromna szansa na promocję swoich produktów w Chinach zachodnich, skutkująca rozwojem eksportu i długoletnimi kontraktami. Pierwszym etapem rekrutacji na misję gospodarczą jest odbycie szkolenia w Polsce w Łodzi. W jego trakcie przedsiębiorcy mają okazję poznać specyfikę prowadzenia firmy w danym kraju i sposoby nawiązywania relacji biznesowych – szczególnie w kontekście różnic kulturowych – wyjaśnia Maciej Łaski, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Jedwabny Szlak, który połączył Syczuan z województwem łódzkim otworzył nowe możliwości rozwoju dla lokalnego biznesu. Łódź była pierwszym miastem, do którego zaczęły kursować regularne pociągi kontenerowe z- i do Chin. W znacznej mierze wykorzystuje się je także dla eksportu polskiej żywności.
Polecamy