W związki z koniecznością przeprowadzenia usunięcia uszkodzeń infrastruktury po wypadku z udziałem samochodu ciężarowego, w przyszłym tygodniu należy spodziewać się utrudnień na węźle Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74j).
Prace będą prowadzone po prawej stronie jezdni prowadzącej w kierunku Katowic tuż przed węzłem – na 349 kilometrze trasy. W związku z tym konieczne będzie wyłączenie odcinka jezdni zbiorczo – rozprowadzającej i łącznicy na kierunku Łódź – Bełchatów. Przejazd na wprost – w stronę Katowic będzie odbywał się normalnie.
– W wyniku zdarzenia drogowego zniszczone zostały bariery energochłonne i ekrany akustyczne. Naprawa będzie wymagała rozbiórki uszkodzonego fundamentu słupa mocującego panele dźwiękochłonne, a następnie wykonanie nowego, co wymaga prac betoniarskich. Po wstępnym etapie, konieczne będzie odczekanie, aż beton uzyska odpowiednią wytrzymałość. Wówczas uzupełnione zostaną panele akustyczne i w dalszej kolejności naprawiona bariera. – informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.
W czasie prowadzonych prac, jadący autostradą A1 od strony Łodzi w kierunku Bełchatowa, będą musieli (po zjechaniu z ciągu głównego przewiązką na łącznicę) kierować się na Piotrków, następnie zawrócić po wschodniej stronie węzła (jak pokazuje załączony rysunek) i pojechać w kierunku zachodnim. (Konieczne będzie pokonanie ¾ węzła).
– Już dziś prowadzone będą prace przygotowawcze m in. Montaż oznakowania pionowego i malowanie tymczasowego oznakowania poziomego. W związku z tym na odcinku kilkuset metrów przed węzłem ruch na jezdni w kierunku Katowic zostanie wprowadzone zwężenie z 3 do 2 pasów ruchu. Po zakończeniu prac przygotowawczych ruch zostanie przywrócony do pierwotnego stanu. – dodaje Zalewski.
We wtorek (22.03) w godzinach porannych (8.00 – 10.00) zamknięty zostanie pas wyłączenia oraz jezdnia zbiorczo – rozprowadzająca po zachodniej stronie węzła. Należy liczyć się z chwilowym całkowitym zatrzymaniem ruchu w kierunku Katowic. Jednocześnie zostanie uruchomiony tymczasowy zjazd pozwalający w pełni korzystać z węzła.
Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez kilka dni, potrzebnych do przeprowadzenia pierwszego etapu prac. Następnie (na czas „dojrzewania” betonu, co powinno trwać ok. 7 dni) przywrócona zostanie stała organizacja ruchu, po czym, na potrzeby zakończenia prac (montaż ekranów i barier) ponownie na kilka dni trzeba będzie wprowadzić opisaną tymczasową organizację ruchu.
O rozpoczęciu prac GDDKIA poinformuje w osobnym komunikacie.
Polecamy