Artykuł partnerskiArtykuły SponsorowaneGminyWażne wiadomościWydarzenia

Czy powiat piotrkowski to dobre miejsce na produkcję zielonej energii? Zdecydowanie!

Teren środkowej Polski ma wiele zalet pod kątem budowy instalacji odnawialnych źródeł energii. To w większości równy obszar, którego nasłonecznienie zawiera się w przedziale od 1050 – 1150 kWh/m²/rok. To ilość energii słonecznej przypadającej na powierzchnię metra kwadratowego w ciągu roku. Takie same wartości nasłonecznienia charakteryzują m.in. teren Niemiec, które są w czołówce państw produkujących energię elektryczną z fotowoltaiki.

Czy obniżenie cen energii jest możliwe?

Rosnące ceny energii oraz stan środowiska naturalnego obligują gospodarki państw do wprowadzania miksu energetycznego. W przeciągu ostatnich 20 lat, udział Odnawialnych Źródeł Energii w produkcji energii Unii Europejskiej wzrósł ponad dwukrotnie. Inwestowanie w fotowoltaikę, biomasę i farmy wiatrowe pozwoli nie tylko zyskać niezależność energetyczną, ale także przełoży się na obniżenie cen energii, poprawę jakości powietrza i kondycji środowiska naturalnego. To również gwarancja stałego dochodu na lata.

Wybierz doświadczonego partnera

Decydując się na dzierżawę gruntu pod budowę farmy fotowoltaicznej warto wybrać wiarygodnego i doświadczonego partnera. Projekt Solartechnik to firma wywodząca się z Czerniewic, która od kilkunastu lat rozwija odnawialne źródła energii w Europie. Działa na terenie całego kraju, w którym obecnie buduje kilkaset farm. W samym województwie łódzkim Projekt Solartechnik wybudowało ponad 50 farm, a kolejne 47 farm jest w etapie rozwoju i budowy. Firma dzierżawi grunty pod budowę elektrowni solarnych i wiatrowych od osób prywatnych, firm i samorządów. Od 2006 roku Projekt Solartechnik zbudowało profesjonalny zespół ponad 300 osób zajmujący się projektowaniem, rozwojem, budową i serwisowaniem instalacji fotowoltaicznych. Kompleksową ofertę Projekt Solartechnik uzupełniają autorskie systemy montażowe, sprzedaż komponentów fotowoltaicznych oraz rozwiązania dla firm.

Jak zarobić na gruncie?

Budowa farmy fotowoltaicznej to dla właściciela gruntu gwarancja zysku przez lata. Za 1 ha terenu spełniającego konkretne wymogi można zarobić do 15 000 zł rocznie przez 29 lat, a stawka ta jest co roku aktualizowana o wskaźnik inflacji. To realny zysk, przekraczający często wpływy z uprawy rolnej. To stały wpływ do budżetu domowego, który dodatkowo podnosi zdolność kredytową. Czy moja działka nadaje się pod budowę farmy fotowoltaicznej? Wstępne kryteria umożliwiające budowę takiej farmy to:

• powierzchnia działki wynosi co najmniej 1 ha

• działka zlokalizowana jest w pobliżu sieci elektroenergetycznej

• klasa gruntu IV, V, VI

• działka posiada dostęp do drogi publicznej

• teren jest w miarę płaski i nie jest zacieniony.

Jeśli chcesz sprawdzić czy Twój działka nadaje się pod budowę farmy fotowoltaicznej i może stać się dla Ciebie źródłem dodatkowego dochodu odpornego na inflację, skontaktuj się z jednym z naszych przedstawicieli w województwie łódzkim (Natalia Rogowska, 517 192 735, Bogusław Matyjaszczyk, 780 075 579) lub odwiedź naszą stronę https://projektsolartechnik.com/ . Chętnie przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt gruntu i odpowiemy na wszelkie pytania.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!