To niewątpliwie dobre informacje dla mieszkańców i użytkowników dróg krajowych nr 91 i 12. Są bowiem pozytywne efekty apelu, jaki do dyrektora GDDKiA wystosował w imieniu mieszkańców i samorządowców starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak. Starosta prosił, by w związku z przebudową autostrady, zainstalować sygnalizację świetlną oraz chodniki w kilku miejscach na terenie gmin Moszczenica oraz Rozprza. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oficjalnie informuje, że podpisała umowy z wykonawcami na budowę zatok i sygnalizacji świetlnych na odcinkach: Srock – Piotrków Trybunalski( DK12) i Piotrków Trybunalski – Radomsko (DK91). Kontrakt opiewa na prawie 5 milionów złotych.
Jak informuje GDDKiA, odcinki dróg krajowych nr 12 i 91 w Łódzkiem będą bezpieczniejsze. Podpisano bowiem umowę na budowę zatok i sygnalizacji świetlnych na odcinkach: Srock Piotrków Trybunalski (DK12) i Piotrków Trybunalski – Radomsko (DK91). W ramach realizacji umowy pojawi się 9 sygnalizacji świetlnych i trzy pary zatok autobusowych. Te ostatnie zostaną wybudowane: w Rękoraju, Kosowie i Jarostach, w każdym przypadku po obu stronach drogi.
Sygnalizacje świetlne zostaną z kolei zamontowane na skrzyżowaniach w: Srocku, Rękoraju, Karwinie, Jarostach Dużych, Niechcicach, Kamieńsku i Kletni. Zaś w Rozprzy i Radomsku pojawią się na przejściach dla pieszych. Prace mają zostać zakończone do 31 lipca br. Całość przedsięwzięcia to koszt blisko 5 mln złotych.
Przypomnijmy: kilka tygodni temu, starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak, w piśmie skierowanym do dyrektora łódzkiego oddziału GDDKiA prosił o budowę infrastruktury która poprawi bezpieczeństwo nie tylko podczas przebudowy autostradyA1, ale i później. Dziś kiedy
Generalna Dyrekcja oficjalnie potwierdza inwestycje, z takiego przebiegu sprawy starosta jest zadowolony. – Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w pozytywne załatwienie tej sprawy szczególnie posłowi Grzegorzowi Lorkowi oraz dyrekcji łódzkiego oddziału GDDKiA.
Budowa zatok i sygnalizacji świetlnych niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo na drogach, którymi kierowcy omijać będą korki podczas budowy A1 – powiedział starosta i dodał: – Pamiętajmy jednak, że wiele jest jeszcze do zrobienia. Przykład protestujących mieszkańców gminy Grabica pokazuje, że jeszcze wiele należy zrobić dla zapewnienia sprawnej komunikacji na czas budowy A1. To niedopuszczalne,by mieszkańcy w związku z wyburzeniem wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego, nadrabiali po kilka czy kilkanaście kilometrów by dojść do najbliższego przystanku autobusowego. W tej sprawie wspólnie z wójtem Krzysztofem Kulińskim oraz posłem Grzegorzem Lorkiem wybieramy się do GDDKiA w Warszawie, by tam rozmawiać w tej sprawie.
Polecamy