Źródło: MOK Sulejów
Krzewiny stanęły na wysokości zadania. Już od znaku z nazwą tej miejscowości było wiadomo, że dożynki gminno-parafialne gminy Sulejów odbywają się właśnie tutaj. Przyozdobione posesje sukcesywnie wprowadzały przybywających gości w klimat rolniczego święta.
Wszyscy uczestnicy dożynek przemaszerowali w barwnym korowodzie na „plac dożynkowy” obok OSP w Krzewinach, prowadzeni przez orkiestrę dętą z Witowa, a święto plonów rozpoczęło się uroczystą mszą św. polową, którą koncelebrowali: ks. proboszcz parafii pw. św. Floriana w Sulejowie Leszek Druch oraz ks. proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski we Włodzimierzowie Zbigniew Dawidowicz. Starostami dożynek byli: Wiesława Laszczyk z Kurnędza oraz Zbigniew Para z Krzewin. W czasie ceremoniału dożynkowego przedstawiciele władz gminy Sulejów podziękowali za tegoroczne zbiory oraz poczęstowali przybyłych chlebem dożynkowym i miodem naturalnym, a dożynkowe pieśni odśpiewały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krzewin. Kosze obfitości od KGW otrzymali: burmistrz Sulejowa – Wojciech Ostrowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie – Adam Stobiecki, ks. proboszcz Leszek Druch, reprezentujący Wojewodę Łódzkiego, Zbigniewa Rau, i posła na Sejm RP Antoniego Macierewicza, radny powiatu piotrkowskiego – Zbigniew Ziemba, zastępca burmistrza Sulejowa Dorota Jankowska oraz radny Rady Miejskiej w Sulejowie Michał Gaczkowski.
W konkursie sołectw z udziałem mechanicznego byka zwyciężyła drużyna z Zalesic – Kolonii. Na drugim miejscu uplasował się team z Witowa – Kolonii, a na trzecim ekipa z Barkowic Mokrych. Duże emocje wzbudził konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, do którego zgłoszonych zostało aż 13 prac. W tym roku triumfatorem okazało się sołectwo Barkowice przed Łęcznem i Bilską Wolą Kolonią. W III Przeglądzie Zespołów Ludowych, którego gospodarzem, po raz pierwszy w historii, był zespół ludowy Piliczanie z gminy Sulejów, udział wzięli: Chrzanowianki i Dwa Janki z Gomunic, Zespół Pieśni i Tańca Mali Lubochnianie z Lubochni, dziecięcy zespół Koraliki z Czarnocina oraz zespół Jedność z gminy Mniszków. Zespoły reprezentowały w sumie aż cztery powiaty. Oprócz występów muzycznych, tanecznych, a nawet kabaretowych, były barwne i zróżnicowane stroje ludowe, które zdobiły wszystkich wykonawców. Wieczorem wystąpiły gwiazdy: D-BOMB oraz DJ Kelvin. Na „dożynkowym placu” można było skosztować regionalnych potraw i smakołyków przygotowanych przez KGW i sołectwa z gminy Sulejów.
Polecamy