Piłka ręcznaSportWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowianki przegrały o włos!

Piłkarki ręczne Startu Elbląg notują bardzo dobry początek sezonu w ORLEN Superlidze. Z dorobkiem 10 punktów zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, a w meczu 4. Serii pokonały na wyjeździe Piotrcovię 27:26 (13:17).

Do przerwy zanosiło się na premierowe w tym sezonie zwycięstwo gospodyń. W drugiej połowie Start nie tylko odrobił straty, ale przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Do dwudziestej minuty żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi większej niż dwie bramki, a wynik spotkania oscylował wokół remisu. Ostatni fragment pierwszej połowy przyniósł serię bramek gospodyń, które zasłużenie prowadziły do przerwy 17:13, a wynik tej części gry ustaliła skutecznym rzutem karnym Lucyna Sobecka.

Po przerwie elblążanki dość szybko zniwelowały straty z pierwszej połowy, a w 43. minucie po rzucie Pauliny Peplińskiej był remis 21:21. Chwilę później przyjezdne prowadziły 23:21 i jak się okazało tego prowadzenia nie oddały już do końca pojedynku. Piotrcovia popełniła w ostatnich minutach dużo prostych błędów i w efekcie nadal pozostaje z zerowym dorobkiem punktowym w tym sezonie.

– Bardzo chciałyśmy ten mecz wygrać, ciężko pracujemy na treningach, ale taki jest sport. Musimy na spokojnie przeanalizować to, co wydarzyło się w końcówce. Za szybko chciałyśmy rzucać bramki i wkradła się w naszą grę nerwowość i błędy. Walczymy dalej – powiedziała po spotkaniu Joanna Waga, kapitan piotrkowskiej drużyny.

– W pierwszej połowie popełniłyśmy kilka błędów co miało wpływ na wynik. Cztery bramki w piłce ręcznej to nie jest jednak duża przewaga. Dogoniłyśmy rywalki i w efekcie to my cieszymy się z trzech punktów i kolejnego zwycięstwa – oceniła mecz Aleksandra Zych, rozgrywająca Startu.

MVP spotkania została zawodniczka Startu Joanna Wołoszyk, która rzuciła siedem bramek.

Piotrcovia – Energa Start Elbląg 26:27 (17:13)

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga – Gadzina 8, Noga 3, Radushko, Mielewczyk, Polaskova, Królikowska 1, Grobelna, Domagalska 2, Arcisevskaja 6, Sobecka 6/3, Waga.
Rzuty karne: 3/4
Kary: 6 min (Noga, Polaskova, Arcisevskaja)

Energa Start: Pentek, Ciąćka – Szczepanek 1, Dworniczuk 1, Peplińska 3, Kuźmińska 1, Kubisova, Grabińska 4, Pahrabitskaya 1, Zych 6, Tarczyluk 3, Wołoszyk 7/2.