Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowianin wyrwał jeden punkt!

Jeszcze na dziesięć minut przed końcem spotkania 6. Serii ORLEN Superligi wydawało się, że trzy punkty pojadą do Kwidzyna. MMTS wygrywał w Piotrkowie różnicą pięciu bramek i miał mecz pod kontrolą. Gra się jednak do końca.

Ten mecz od początku nie układał się po myśli Piotrkowianina. W 7. minucie goście wygrywali 5:2 i przewagę 3-4 bramek utrzymywali przez większą część pierwszej połowy. Przy stanie 12:17, w ostatniej minucie przed zmianą stron, zespół Michała Matyjasika rzucił dwie bramki i zszedł do szatni przegrywając 14:17.

Po zmianie stron utrzymywała się przewaga przyjezdnych. Od 50 minuty zespół Bartłomieja Jaszki zaczął jednak grać nerwowo, a Piotrkowianin wyczuł swoją szansę i złapał przysłowiowy wiatr w żagle. W ostatnich minutach gospodarze zaczęli niwelować straty. Na 40 sekund przed końcem przegrywali 29:31, ale mimo tego potrafili doprowadzić do remisu. Ostatnią bramkę rzucił praktycznie równo z końcową syreną Filip Surosz. Rzuty karne 4:3 wygrali goście i dwa punkty pojechały do Kwidzyna.

– Jeszcze na dziesięć minut przed końcem nasza sytuacja była beznadziejna. Ale trzeba walczyć do ostatniej piłki i z tego się dzisiaj cieszę. Chłopcy pokazali charakter. Nie zwiesili głów, ale wierzyli do końca. Bardzo się cieszę, że po fatalnym meczu w Głogowie szybko się podnieśliśmy i dziś zdobywamy ważny punkt – powiedział po spotkaniu Michał Matyjasik, trener Piotrkowianina.

Jest niedosyt, bo przez 50 minut tutaj kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Gra się jednak 60 minut, a my w ostatnich fragmentach meczu zaczęliśmy grać asekuracyjnie. Gospodarze to wykorzystali i ostatnią akcją doprowadzili do remisu. Cieszę się z tego, że rzuty karne poszły po naszej myśli i zabieramy do domu dwa punkty – skomentował mecz Bartłomiej Jaszka, szkoleniowiec MMTS Kwidzyn.

Piotrkowianin – MMTS Kwidzyn 31:31 (14:17) – rzuty karne 3:4
Piotrkowianin: Chmurski, Kot – Szopa 7/3, Kowalski 6/3, Rutkowski 6, Żyszkiewicz 6, Surosz 3, Grzesik 1, Makowiejew 1, Matyjasik 1, Dróżdż, Filipowicz, Mastalerz, Pożarek, Wadowski, Wawrzyniak.